Угоди по купівлі-продажу лісових матеріалів почали діяти на сервісах Прозорро.Продажі з початку лютого 2020 року. Так, в ряді інформаційних повідомлень йдеться про продажі «зеленого золота» на базі Української універсальної біржі uub.in.ua.
Ще в 2019 році законодавчі органи взяли в роботу становище «Про запуск проекту-експерименту з ведення віртуальних аукціонних продажів деревних матеріалів не пройшли обробку». Як завдання нової постанови і оновленого механізму покупки-продажу лісу взята установка зрозумілих і не укритті алгоритмів нагляду. Це передбачає моніторинг за поповненням запасів лісового деревомассіва українськими лісовими господарствами.
Перенесення в Прозорро.Продажі торгових операцій з продажу деревени
Великі лісгоспи за підсумками щойно ухваленого постанов забирають для реалізації близько однієї чверті лісових ресурсів від прийнятої величини заготовлення деревоматеріалов в місяць.
Деревоматеріали не мають відношення до даних обсягами планування, якщо їх заготівля проводилась для збройних і охоронних сил держави. Точно також не несе необхідність поділу запасів лісоматеріалів, призначених для резервів у разі надзвичайних позаштатних ситуацій в країні, так само як і запаси лісових ресурсів для будівельних чи опалювальних робіт в компаніях, що належать країні або перебувають в галузі комунального господарства.
Багато років проводилися переговори близько теми ефективної роботи і поділу лісових ресурсів. У корінних реформах потребував, чинний до самого 2020 року процес реалізації «лісового золота». Була як ніколи актуальною задача запобігання неофіційних продажів лісоматеріалів. Не менш серйозним було питання про створення відкритого простору для процедури купівлі-продажу ресурсів лісу, тим самим посилити економічні вигоди для бюджету України і для зацікавлених бізнесменів.
Важливим кроком у цих завданнях і питаннях стало відкриття електронних аукціонних продажів українських деревоматеріалов в ліцензійних сервісах з продажу торгового бренду Прозорро. Прикладом такої відкритою і загальнодоступною майданчика може бути Українська універсальна біржа. Це платформа має акредитацію за чотирма стадіями Міністерства з торгівлі, сільському господарству і економічному розвитку.
Переваги такої торговельної платформи:
- будь-який український громадянин має можливість доступу до інформації про біржових торгових процедурах;
- сформована правильна конкурентне середовище між організаціями, що займаються деревообробкою;
- попереджено зайвий бюрократизм і неофіційні угоди за змовою;
- вироблено якісне збільшення галузі деревоматеріалов, що несе підвищення економічного добробуту держави.
Важливо звернути увагу на те, що в даний момент є певні межі в рамках аукціону на обсяги торгів. Мінімальним розміром продажу є виставлення «зеленого золота» об’ємом від 150 кубічних метрів або з ціною починаючої від 200 000 гривень. Втім, в доступному для огляду майбутньому законодавчі органи держави бажають провести скасування цих обмежень.
Таким чином, в онлайн-торгах будуть доступні і помітно менші обсяги лісоматеріалів. Зміни такого роду означитимуть для беруть участь в аукціонах невеликих і середніх підприємств бізнесу підсумкове підвищення зручності та прибутковості.