Переваги та недоліки електронних торгів

Завдяки тому, що в Україні для реалізації державного майна була створена система Прозоро.Продажі, процедура закупівель значно спростилася і стала прозорою. Електронні аукціони дозволяють їх організаторам значно зменшити організаційні витрати, отримати велику кількість потенційних покупців, які будуть конкурувати між собою, пропонуючи кращу ціну.

Щодо переваг електронних торгів для покупців, то тут варто відмітити значне зниження ризику комерційної змови завдяки тому, що торги являються відкритими та доступними для всіх. Крім цього, потенційний покупець може вільно конкурувати з іншими покупцями незалежно від їх статусу. Наприклад, представник малого бізнесу може подати заявку на участь в аукціоні чи тендері на таких же правах, як і представник великого підприємства. Ніхто не буде знати, хто саме подав заявку і зробив ставку. Дані учасника стануть відкритими лише тоді, коли він переможе.

Також перевагою є і те, що за допомогою електронного аукціону покупець може швидко знайти та придбати необхідне майно без потреби в будь-яких поїздках. Дізнатися більше корисної інформації щодо електронних аукціонів можна тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-auktsioni-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-cherkasah-na-prozorrosale/.

Таким чином, переваги електронних торгів для покупців можна представити наступним чином:

·        можливість швидкого пошуку необхідного майна для оренди, приватизації чи покупки;

·        рівність прав всіх учасників аукціону;

·        відкритість торгів та їх доступність всім бажаючим;

·        відсутність будь-яких корупційних схем;

·        забезпечення здорової конкуренції між учасниками;

·        анонімність учасників аукціону (дані про них будуть відкриті лише після вибору переможця);

·        встановлення справедливої ринкової ціни на майно;

·        можливість придбати майно банкрутів по ціні, що буде нижче ринкової.

Недоліки електронних аукціонів

Але у електронної торгівлі є і деякі недоліки. Головний недолік в тому, що для нових користувачів системи процедура електронної торгівлі може виявитися досить складною. Це ускладнюється ще й тим, що для участі в тому чи іншому тендері необхідно відповідати вимогам організатора тендеру. Розібратися в особливостях роботи системи та умовах участі в торгах допоможуть навчальні матеріали або менеджери електронної торгівельної площадки.

Також недоліком є і те, що завжди існує ризик збою в роботі системи. Хоча оператор електронної торгівельної площадки уважно слідкує за працездатністю системи та її безпекою.