Комерційні торги на Прозорро.Продажі

Державні підприємства та організації часто користуються системою Прозорро.Продажі uub.com.ua. Але це не єдиний напрямок діяльності цієї платформи. Інший напрям це комерційні торги.

Замовниками таких аукціонів зазвичай виступають комерційні підприємства та компанії. Загалом правила проведення таких аукціонів мають ті ж принципи що і державні. Різниця між ними у тому, що державні аукціони мають чіткі та встановленні законодавством правила, а комерційні орієнтуються на свої внутрішні правила та закони. Головною вимогою до таких аукціонів є не порушувати цивільні, господарські та конкурентні закони.

Переваги торгів на Прозорро.Продажі

Комерційні торги надають широкі можливості для замовників та виконавців. Тут можна знайти найкращі пропозиції виконавців та вигідних постачальників. 

Для виконавців це гарна можливість знайти замовника для своїх послуг, та вийти на ринок. Ця система базується на конкурентоспроможності, тому усі виставлені виконавцями та замовниками лоти пропонують якісні послуги та контракти. Ця система також може виступати як можливість для пошуку нових партнерів.

Усе що потрібно від учасників аукціонів це замовити тендер та бути впевненим що продукція чи послуга, яка виставляється на аукціон відповідає стандартам якості, та є цікавою для потенційних покупців. А все інше бере на себе Прозорро та торговельні майданчики.

Чому обирають Прозорро.Продажі

Прозорро працює на основі дворівневої системи для забезпечення безпечних та надійних торгів. В системі Прозорро зберігаються усі запропоновані лоти, які доступні для перегляду, а під час аукціону кожний з учасників торгів має тимчасовий доступ до платформи для участі у торгах.

Другий рівень системи представляють торгові майданчики. Усі вони підключені до Прозорро та є акредитованими офіційними майданчиками. Ці платформи працюють з замовниками та покупцями, надають якісні клієнтські послуги та переконуються у підтриманні правил аукціонів.

Як проходять аукціони на Прозорро.Продажі

  • Для того щоб прийняти учать необхідно зареєструватися на одному з майданчиків, наприклад Українська Універсальна Біржа https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/komercijni-torgi/.  Це акредитований Міністерством економіки майданчик, який співпрацює з Прозорро, починаючи з 2016 року. Тут можна отримати якісні послуги, інформацію та сповіщення щодо нових лотів, а також отримати відповіді та поради з будь-якого питання стосовно аукціонів.
  • Наступним кроком буде ознайомитись з лотом. При оформлені тендеру, замовник завжди вказує інформацію стосовно свого продукту. В інформації можна знайти стартову ціну, умови доставки, розміри депозиту, необхідні документи, та тип аукціону – голландський чи класичний. А також розміри кроків на збільшення чи зменшення ціни.
  • Потенційний покупець формує свою заявку у яку включає всі вказані вимоги, такі як документи та депозит. А потом відсилає це разом із заявкою і пропозицією ціни. Майданчик надає покупцю посилання за яким покупець отримує тимчасовий доступ до платформи Прозорро, щоб прийняти участь у торгах.
  • Після цього прийом заявок завершується і починається аукціон під час якого знов робляться цінові пропозиції в залежності від вказаного кроку.
  • Переможець обирається автоматичною системою, його дані отримує замовник і вони формують угоду щодо покупки лоту чи наданні послуг.

Загалом це надійна та відкрита система, яка надає рівні шанси на перемогу для кожного з учасників, при цьому впевнюючись що у процес не ніхто не зможе втрутитись. Система Прозорро працює автоматично и ніяк не взаємодіє ні з ким з учасників.