Функції земельного ринку та його вплив на економіку країни

Кваліфіковані спеціалісти та міжнародні консультанти впевнені, що ринок землі допоможе українській економіці піднятись до рівня високо розвинутих держав. Закон № 2178-10 не тільки визначає порядок проведення фактичних змін в полі реальної політики, також він передбачає повний перегляд чинної законодавчої бази з питань організації продажу землі.

Тож однією з основоположних функцій земельної реформи — є запобігання дисбалансу між попитом та пропозицією на сільгоспугіддя. Також розробники закону мали на меті створення благодатної атмосфери для загального розвитку. З метою переорганізації наявної структури, владою було прийняте рішення проводити публічні торги в рамках електронної системи ПроЗорро.Продажі. Більше корисної інформації про порядок функціонування майданчика можна знайти на сайті https://megasale.com.ua/funktsiyi-rynku-zemli-ta-prodazh-ugid-na-prozorro-sale/.

Основні функції модернізованого ринку землі

Ринок землі — це особлива сфера товарного обігу, в рамках якої поширені характерні норми та правила взаємодії. Передумовами для імплементації нового механізму державного контролю над порядком продажу аграрних угідь послугувати декілька факторів:

  1. збільшення випадків виявлення корупційних схем та тіньових транзакцій;
  2. невідповідність чинної законодавчої бази дійсним реаліям;
  3. неефективність ринкової інфраструктури в цілому та її елементів зокрема;
  4. спекуляція попитом на агропродовольчу продукцію та тотальна монополізація зазначеної галузі виробництва.

Першочерговим завданням земельного ринку є викорінення перелічених чинників задля стабілізації економічної ситуації в країні. Означувати темпи розвитку реформи та продукувати конкретні результати поки що зарано, однак з упевненістю можна стверджувати, що українська економіка трансформується значним чином.

Подальші перспективи земельного ринку

Економічна ситуація в Україні поступово входить в фазу сталого розвитку. У порівнянні з ситуацією 2015 року стан національного господарства покращився в декілька разів. Громадяни країн стали більш обізнаними в питанні розподілу землі, а уряд віднайшов дієву стратегію підвищення ліквідності аграрних угідь.

Незалежна платформа ПроЗорро.Продажі відіграє ключову роль в розбудові земельного ринку в Україні. Більш детально ознайомитись з матеріалами на тему публічних торгів можна на сайті.